746916-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Ambulanshelikoptertjänst
Meddelande om upphandling – förenklat system - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAmbulanshelikoptertjänst
BeskrivningUpphandling avseende ambulanshelikoptertjänst.
Intern identifierare23/104
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandling enligt kap 19 LOU.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000