2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Elarbeten, Glada Hudikhem
Beskrivning: Elarbeten ramavtal
Intern identifierare: 15782
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 09310000 Elektricitet, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45312200 Installation av inbrottssystem, 45312300 Installation av antenner, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution, 51112200 Installation av elkontrollutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: ZON A (Hudiksvall och Hög)
Beskrivning: A
Intern identifierare: ZON A (Hudiksvall och Hög)
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Zon B (Enånger, Forsa, Iggesund och Njutånger)
Beskrivning: B
Intern identifierare: Zon B (Enånger, Forsa, Iggesund och Njutånger)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: ZON C (Delsbo, Friggesund, Norrbo, Näsviken och Ängebo)
Beskrivning: C
Intern identifierare: ZON C (Delsbo, Friggesund, Norrbo, Näsviken och Ängebo)