747112-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning – Driftentreprenad hållplatsservice Område Öst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDriftentreprenad hållplatsservice Område Öst
BeskrivningVästfastigheters upphandling avser entreprenad gällande drift och underhåll samt projektarbeten som avser hållplatsutrustning på hållplatser.
Intern identifierareSFSS 2023-04477
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000