74722-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation – Tekniska konsulttjänster för kontroll och byggledning inom VA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulttjänster för kontroll och byggledning inom VA
BeskrivningUpphandling av tekniska konsulter inom kontroll och byggledning inom VA-området.
Intern identifierareSBN25.9
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
Ytterligare klassificering (cpv): 71322200 Konstruktion av rörledningar, 71356100 Tekniska kontroller, 71540000 Byggteknisk ledning, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000