2. Förfarande
Förfarande
Titel: Malmö Godsbangård, utbyggnad spår 58
Beskrivning: Nytt spår 58 för hantering av långa godståg (upp till 750 m) samt nytt lokuppställningsspår 50 på Malmö godsbangård. Nya broar över Sege å, Inre Ringvägen och Sege Kanal. Entreprenaden avser en utförandeentreprenad med konstruktionssansvar för 2 stycken broar.
Intern identifierare: KOM-411004
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45221112 Byggnation av järnvägsbro
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Malmö Godsbangård, utbyggnad spår 58