Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Ramavtal endoskopiutrustning (ÖNH, urologi, gynekologi, thorax och buk)
Referensnummer: 2023-O003334
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne planerar en upphandling av ramavtal för endoskopiutrustning inklusive maskinbunden förbrukning inom disciplinerna ÖNH, urologi, gynekologi, thorax och buk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen