2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samordnad upphandling för projekt RISE -Utförandeentreprenad i Samverkan & Ramavtal
Beskrivning: Samordnad upphandling Akademsika Hus och RISE har valt att göra en samordnad upphandling av en entreprenör för att dels utföra Akademiska Hus:s entreprenad dels för att RISE ska ha möjlighet att avropa entreprenader av samma entreprenör när det bedöms fördelaktigt ekonomiskt, tekniskt eller av andra skäl.
Intern identifierare: 25/179
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000