747499-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tvätt- och kemtvättstjänster – Hyra och tvätt av Renrumskläder
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyra och tvätt av Renrumskläder
BeskrivningUpphandlingen avser hyra och tvätt av kläder för användning i renrum, sk sterila kläder.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115228:Lot:1