7475-2023 - ResultatSverige-Malung: Programmering av programpaket
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Schemaläggningssystem
Referensnummer: KS/2022:657
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72210000 Programmering av programpaket
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av schemaläggningssystem. Systemet ska stödja och underlätta verksamhetens administration gällande samtliga bemanningsfaser, allt från planering, schemaläggning, hantering av bemanningsvariationer och möjlighet att följa den utförda tiden i förhållande till den planerade och även generera ersättning till Köparens lönesystem
Omfattning
Köparen har för avsikt att teckna avtal med en leverantör.
Avtalstid
Detta avtal gäller från och med 2023-01-01 och i 48 månader framåt med möjlighet för Köparen att förlänga avtalet i upp till 12 månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen