See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service, drift och underhåll av trafik- och gatubelysning Säter, Hedemora och Gagnef
Beskrivning: Denna upphandling avser förebyggande och avhjälpande underhåll samt förekommande ny och reinvesteringsarbeten av trafik och gatubelysning, för såväl planerad som akut- och felavhjälpning på aktuellt belysningsbestånd, samt för dekorationer/ utsmyckningar och elljusspår.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232100 Underhåll av gatubelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hedemora
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116054:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Säter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116054:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Gagnef
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116054:Lot:3