747542-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för upphandling – Upphandlingskonsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandlingskonsulter
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för upphandlingskonsulter som självständigt ska genomföra upphandlingar till beställande organisation. Eskilstuna kommun och flera kommunbolag är avropsberättigade från ramavtalet. Upphandlingskonsulter inom områdena Entreprenad, IT samt Varor och Tjänster ingår i upphandlingen och även upphandlare med utökad spetskompetens inom olika områden.
Intern identifierareUH 24-45
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del