See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggledare för drift och underhåll inom område Hisingen
Beskrivning: Välkomna att lämna anbud! Vi söker en konsulttjänst som byggledare för drift och underhåll inom område Hisingen. Uppdraget: leda en drift- och underhållsentreprenad inom funktionsområde gata och under uppdragstiden företräda beställaren gentemot entreprenörer och i kontakter med andra förvaltningar/bolag/allmänhet, handläggning av ärenden, uppföljning, kontroll samt besiktning. Uppgifter enligt ovan kan tillkomma och avgå under uppdragstiden. Avtalet löper under 2026-01-01 till 2029-12-31
Intern identifierare: SMF-2025-01471
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000