74788-2022 - ResultatSverige-Boden: Underkläder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av BH
Referensnummer: FM2021-11754
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18310000 Underkläder
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har behov av BH till den personal och värnpliktiga som får utrustning tilldelad till sig. Upphandlingen avser tre stycken olika BH.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18321000 Bysthållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Försvarsmakten har behov av BH till den personal och värnpliktiga som får utrustning tilldelad till sig. Upphandlingen avsåg tre stycken olika BH.