See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern utredning inom kommunal verksamhet - Borlänge kommun
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud i upphandling av Extern utredning inom kommunal verksamhet för Borlänge kommun! Beställarna har vid vissa tillfällen behov av att anlita externa resurser för utredning eller revision inom sin verksamhet – sådana tillfällen kan exempelvis vara vid eventuella oklarheter, misstänkta oegentligheter eller när en oberoende och neutral utredningsfunktion bedöms nödvändig. Avtalet kommer att omfatta fördjupande granskningar av olika behov. Omfattningen av utredningsuppdragen beslutas mer ingående vid respektive beställning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79720000 Utredning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107948:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision, 85312300 Vägledning och rådgivning