2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trafikmätning Tyresö
Beskrivning: I syfte att kunna följa trafikutvecklingen, beskriva trafiksäkerhet och framkomlighet samt samla underlag för dimensionering och utformning av trafikanläggningar i Tyresö kommun
Intern identifierare: KSUH/2024:82
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71355000 Mätningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71620000 Analystjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000