2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renovering av Skogskrematoriet vid Skogskyrkogården i Stockholm
Beskrivning: Upphandling av generalentreprenör för renovering av Skogskrematoriet med de tre kapellen; Trons, Hoppets och Heliga korsets kapell.
Intern identifierare: KYF 2024/1427
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Renovering av Skogskrematoriet vid Skogskyrkogården i Stockholm