Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial & kopieringspapper
Referensnummer: 22203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kontorsmaterial
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30192000 Kontorsmateriel, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolym
Kontorsmaterial 22 000 000 kr
Kopieringspapper 6 000 000 kr
Totalt 28 000 000 kr
Kopieringspapper
Del nr: 2