2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster för Pedagogisk verksamhet 2024
Beskrivning: Bemanningstjänster för stadens förskola, fritidshem, grundskola och gymnasieskola.
Intern identifierare: SKN/2024:1363
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Ett förenklat förfarande innebär att en upphandling genomförs i ett steg. I detta förfarande får alla leverantörer lämna anbud. Upphandlaren gör samtidigt en bedömning av leverantörernas kvalifikationer och anbud.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Solna stad efterfrågar även optioner som senare ska kunna aktiveras inom samma ramavtal. Optioner gäller följande tjänster: Kock, köksbiträde och behörig speciallärare.