See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av busstrafik E58 Ekerö
Beskrivning: Upphandling av busstrafik för trafikområdet Ekerö (E58). Uppdraget innefattar utöver trafikdrift bl.a. trafikplanering, trafikinformation, biljettvalidering, fordonsanskaffning, drift och underhåll av hållplatser, depåer samt tillhandahållande av information till Beställaren.
Intern identifierare: TN
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg