7485-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rullande material
Referensnummer: UPPH2021-00135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende rullande material som provtagningsvagn, instrumentbord, sparkcyklar och operationspallar för Region Uppsala, Region Dalarna, Region Sörmland, Region Västmanland, Region Örebro län, Region Gävleborg och Region Värmland.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2022-01-10 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.