748545-2023 - ResultatSverige-Tyresö: Larmövervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larm och Passagesystem
Referensnummer: 2023-KSUH 0093
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta Ramavtal omfattar hantering av beställarens larmtekniska installationer och Passagesystem, samt tillhandahålla tillhörande material.
Inbjudan
Tyresö Kommun inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud avseende Larm och Passagesystem enligt förutsättningarna och villkoren i detta förfrågningsunderlag med bilagor.
Översiktlig omfattning
Detta ramavtal omfattar Hantering av Tyresö kommuns (härnedan "beställare") larmtekniska installationer och passagessystem och, Leverantören ska därtill tillhandahålla tillhörande material. Avtalet omfattar även att handha dokumentation kring installerade system.
Volym och omsättning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 42961100 Passerkontrollsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen