74857-2017 - PlaneringSverige-Ludvika: Skogsavverkning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogstjänster Ludvika kommun.
Referensnummer: GNU 2016/135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77210000 Skogsavverkning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för löpande avrop av skötselåtgärder på Ludvika kommuns skogsmark i form av röjning/förröjning och mekaniserad gallring.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77210000 Skogsavverkning, 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen