See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inrikes rehabilitering
Beskrivning: Upphandlingen avser inrikes rehabilitering. Vid annonseringen av upphandlingen angavs felaktigt att upphandlingstypen var en koncession. Upphandlingen avser dock verksamhet som omfattas av lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU). Felet avsåg enbart den administrativa markeringen i annonsformuläret och har inte påverkat det faktiska förfarandet. Upphandlingen har i sin helhet genomförts i enlighet med LOU:s regler och principer om likabehandling, transparens och proportionalitet. Annonsen låg öppet publicerad i TendSign, och samtliga leverantörer har haft möjlighet att lämna anbud på lika villkor.
Föregående meddelande: 123456-2024
Intern identifierare: 2022-POL000071
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85111400 Sjukhusrehabilitering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Upphandlingen avser inrikes rehabilitering.
Intern identifierare: 1147221-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Upphandlingen avser inrikes rehabilitering för vuxna (från 18 år) med varaktig funktionsnedsättning på grund av neurologisk sjukdom eller skada i centrala nervsystemet.
Intern identifierare: 1147223-1