2. Förfarande
Förfarande
Titel: Besiktning lyft- och tryckanordningar Söderhamns kommun, Faxeholmen och HUFB
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Beställarens behov av lagstadgad och frivillig kontroll av återkommande besiktning i enlighet med gällande lagar, förordningar och föreskrifter av lyft- och tryckanordningar.
Intern identifierare: 15929
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Söderhamns kommun och Faxeholmen
Beskrivning: Besiktning av tryck- och lyftanordningar inom Söderhamn. Ej HUFB som har eget anbudsområde
Intern identifierare: Söderhamns kommun och Faxeholmen
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Hälsinglandsutbildningsförbund ( HUFB) Söderhamn och Bollnäs
Beskrivning: Besiktning lyft- och tryckanordningar för HUFB i Söderhamn och Bollnäs
Intern identifierare: Hälsinglandsutbildningsförbund ( HUFB) Söderhamn och Bollnäs