74863-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad återvinningscentraler Område Söder, Stockholms stad
Referensnummer: 17AV314
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avses resultera i ett avtal för drift av/transport från återvinningscentraler (uppdelat i kategorierna återvinningscentral, mobil mini-återvinningscentral och mini återvinningscentral och drift av biokolanläggning inom område Söder, Stockholms stad.