2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Resurskonsulter inom trafikplanering
Beskrivning: Denna upphandling avser ett ramavtal med möjlighet att vid behov avropa resurskonsulter för avdelningen, trafikplanering.
Intern identifierare: T2025-00475
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311200 Konsulttjänster för transportsystem
Ytterligare klassificering (cpv): 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1 - Trafikplanerare
Beskrivning: Delområdet omfattar resurskonsulter inom trafikplanering som kan avropas då behov av ersättare för ordinarie trafikplanerare/projektledare uppkommer vidfrånvaro under en längre period, t.ex. vid föräldraledighet, sjukskrivningar och liknande, samt vid behov av temporär förstärkning.
Intern identifierare: Delområde 1 - Trafikplanerare
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2 - Strategi och analys
Beskrivning: Delområdet omfattar resurskonsulter inom strategi och analys som kan avropas då behov av ersättare för ordinarie roller (strateg/analytiker) uppkommer vid frånvaro under en längre period, t.ex. vid föräldraledighet, sjukskrivningar och liknande, samt vid behov av temporär förstärkning.
Intern identifierare: Delområde 2 - Strategi och analys