2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datorhallssupport
Beskrivning: Denna upphandling omfattar Havs- och vattenmyndighetens behov av serviceavtal av datorhallens ingående funktioner, inköp av produkter, rådgivning samt jour-utryckning.
Intern identifierare: 2026-004245
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72100000 Rådgivning för maskinvara, 72110000 Rådgivning för val av maskinvara, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Datorhallssupport