748792-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägbeläggningsarbeten – Utförande av Beläggning Tankbeläggning inom Västernorrlands län (Y) och Jämtlands län (Z)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utförande av Beläggning Tankbeläggning inom Västernorrlands län (Y) och Jämtlands län (Z)
Beskrivning: Utförande av Beläggning Tankbeläggning inom Västernorrlands län (Y) och Jämtlands län (Z) Beläggningsgrupp Y20 Beläggningsgrupp Z20
Intern identifierare: KOM-416904
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45233140 Vägarbeten, 45233221 Vägmarkeringsarbeten, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233251 Nybeläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Huvuddel 1
Beskrivning: Beläggningsgrupp Y20
Intern identifierare: Huvuddel 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Huvuddel 2
Beskrivning: Beläggningsgrupp Z20
Intern identifierare: Huvuddel 2