2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal service, support och underhåll av teletekniska system
Beskrivning: Upphandlingen avser drift, service, support, underhåll, felavhjälpning samt mindre utökningar av teletekniska säkerhetssystem för Kriminalvårdens anläggningar. Upphandlingen är en säkerhetsskyddad upphandling.
Intern identifierare: 2024-10624
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 31600000 Elektrisk utrustning, 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 50600000 Reparation och underhåll av säkerhets- och försvarsmateriel, 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning, 79711000 Larmövervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generella krav