748801-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utryckningsfordon – Tre mindre släckenheter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTre mindre släckenheter
BeskrivningUpphandlingen avser tre (3) lätta släckenheter som ska användas inom Räddningstjänsten Halmstads verksamhetsområde. Fordonen ska kunna hantera ett brett spektrum av olyckstyper i det initiala skedet av en insats. De ska i första hand användas enskilt, men även kunna samverka med övriga fordon i Räddningstjänsten Halmstads fordonsflotta.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34114100 Utryckningsfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120779:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativenSe upphandlingsunderlaget.