2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drivmedel till hamnverksamheten 2025
Beskrivning: Upphandlingen omfattar kommunens behov av tankbilsleveranser av drivmedel för båtar till hamnverksamheten. Drivmedel köps in av kommunen för lagring i tank i Simrishamns kommun, för att möjliggöra försäljning av bensin och diesel på sjömackar.
Intern identifierare: 25/47
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09134200 Dieselbränsle
Ytterligare klassificering (cpv): 09100000 Bränslen, 09132000 Bensin
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000