749004-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Passagerartransport på väg för särskilda ändamål – Skolskjuts
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkolskjuts
BeskrivningUpphandlingen omfattar skolskjuts-transporter för elever i förskoleklass, grundskola, grundsärskola och gymnasiesärskola och övrig personal i Osby kommun.
Intern identifierareKS/2024-696
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde 2 - Taxi anpassad skola inom kommunen
BeskrivningPris
Intern identifierareAnbudsområde 2 - Taxi anpassad skola inom kommunen
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 3 - Taxi grund- och anpassad skola externa skolor
Intern identifierareAnbudsområde 3 - Taxi grund- och anpassad skola externa skolor
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 4 - Övriga resor
Intern identifierareAnbudsområde 4 - Övriga resor
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde 1 - Skolskjuts med buss
Intern identifierareAnbudsområde 1 - Skolskjuts med buss