749039-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Översättartjänster – Tolk- och översättningstjänster inklusive bokningssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTolk- och översättningstjänster inklusive bokningssystem
BeskrivningRegionen har behov av tolk- och översättningstjänster som kan bokas via ett digitalt bokningssystem. Behov av tolk digital samt på plats tolk.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79530000 Översättartjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83563:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster