749040-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Gaturenhållning och gatsopning – Barmarksrenhållning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBarmarksrenhållning
BeskrivningEntreprenaden avser utförande av barmarksrenhållning i Sandviken kommuns väghållningsområden samt kommunala fastighetsytor och omfattar sandupptagning efter vinter, lövupptagning på hösten och periodiserad renhållning av allmänna gator. OBS. Frågor besvaras ej under perioden 2024-12-21 - 2025-01-06.
Intern identifierareIKS2024_91
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningEntreprenaden avser utförande av barmarksrenhållning i Sandviken kommuns väghållningsområden samt kommunala fastighetsytor och omfattar sandupptagning efter vinter, lövupptagning på hösten och periodiserad renhållning av allmänna gator.
Intern identifierareBarmarksrenhållning