749077-2023 - Resultat
Sverige – Städning och renhållning – Renhållning av ÅVS/LIP
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRenhållning av ÅVS/LIP
Beskrivning-
Intern identifierare648492
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall, 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen avser kontrakt för städning och underhåll vid återvinningsstationer (”ÅVS”) inom Vaxholm och Österåker kommun. Uppdraget omfattar städning av området runt insamlingsbehållarna och underhåll i form av skötsel av området runt behållarna, bortforsling av dumpningar, klottersanering, omdekalering samt bättringsmålning av behållare. Uppdraget omfattar också snöröjning och halkbekämpning inom en radie av 3 m från behållarna.
Intern identifierareRenhållning av ÅVS/LIP