749110-2023 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Överflyttningshjälpmedel 2023
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelÖverflyttningshjälpmedel 2023
BeskrivningÖverflyttningshjälpmedel
Intern identifierareRB2022-0136
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196000 Medicinska hjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningManuella överflyttningshjälpmedel som glidbrädor, glidlakan, överflyttningsplattformar inkl. tillbehör och reservdelar.
Intern identifierareÖverflyttningshjälpmedel 2023