749165-2023 - Resultat
Sverige – Skyltar – Skylttillverkning och konsultstöd vid skyltframtagning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkylttillverkning och konsultstöd vid skyltframtagning
BeskrivningUpphandlingen är avslutad.
Intern identifierareUH2023-5
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34928472 Skyltar
Ytterligare klassificering (cpv): 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 31523200 Permanenta informationsskyltar, 31523300 Upplysta namnskyltar, 34928470 Skyltning, 34928471 Skyltmaterial, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 34992200 Vägskyltar, 34992300 Gatuskyltar, 39174000 Butiksskyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningSÖRAB välkomnar leverantörer att lämna anbud på ramavtal avseende tillverkning, leverans och montage av skyltar samt att agera som konsultstöd vid design och framtagning av skyltar och skyltning enligt SÖRABs Skyltmanual, för SÖRABs verksamhet. Avtalstid 2 år med möjlighet till 1+1 års förlängning.
Intern identifierareSkylttillverkning och konsultstöd vid skyltframtagning