74917-2021 - ÄndringSverige-Linköping: Förmedling av vårdpersonal
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster vårdpersonal
Referensnummer: UC-2020-02
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser resurspersoner i form av dels läkare, dels sjuksköterskor inom vården.
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
— Resursperson sjuksköterskor
— Resursperson läkare
Anbud ska avse samtliga ingående delar inom respektive anbudsområde.