See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Arkitekt och Byggnadskonstruktion
Beskrivning: Örnsköldsviks kommun, Örnsköldsviks Hamn och Logistik AB och AB Övikshem upphandlar ramavtal för tekniska konsulter inom konsultområdena Arkitekt och Byggnadskonstruktion. Upphandlingen är delad i 2 konsultområden som utvärderas och tilldelas separat.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Arkitekt, byggnader, inredning och landskap
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83573:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Byggnadskonstruktion
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83573:Lot:2