2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI på underlag - Lustgasdestruktor till förlossningsavdelning MSE och NLN
Beskrivning: Vid kvinnokliniken på Mälarsjukhuset i Eskilstuna samt Nyköpings lasarett (plats ej klar ännu) finns sedan 2011 lustgasdestruktorer som nu ska ersättas. Region Sörmland planerar för en upphandling av lustgasdestruktor till förlossningsavdelning MSE och NLN. Syftet med RFIn är att ge regionen fördjupad kunskap för att kunna skapa ett tydligt, transparent och proportionerligt upphandlingsunderlag genom att ta tillvara på branschens erfarenheter och kunskaper. Som leverantör har ni möjlighet att redogöra för svar på frågor.
Intern identifierare: IN-IN23-0008
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42514000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av gaser