2. Förfarande
Förfarande
Titel: Särskild skolskjuts 2023
Beskrivning: Strömstads kommun, genom Barn och utbildningsförvaltningen, genomför upphandling av skolskjuts. Ramavtalet omfattar transport av skolelever inom Strömstad kommun under skolpliktiga dagar enligt de turlistor som framgår i kap 3 Kravspecifikationen. För uppdraget krävs ett flertal fordon och till en nyttjandegrad av ca 178 skoldagar per läsår.
Intern identifierare: BUN 2023-0162
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000