See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Elkonsult
Beskrivning: Laholmshem AB, Kommunfastigheter i Laholm AB och Laholms kommun avser att upphandla ramavtal för successiva avrop inom fackområde elkonsulttjänster.
Intern identifierare: LH 24/06
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Elkonsult - obligatorisk
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Elkonsult - Informationsfrågor
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Elkonsult - Anbudspris