749560-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon – Upphandling av elektrisk 4-facks sopbil 6x2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av elektrisk 4-facks sopbil 6x2
BeskrivningUpphandlingen avser leverans av 1 st fabriksny, demo eller begagnad 4-facksbil 6 x2 med eldrift till Hogenäs Avfallsanläggning, Sotenäs.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118443:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten, 34144510 Fordon för avfall, 34144900 Elfordon