74957-2021 - ÄndringSverige-Sala: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster Arbetsterapeut och Fysioterapeut
Referensnummer: 2020/1591
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal som omfattar Sala kommuns behov av bemanningstjänster avseende arbetsterapeut och fysioterapeut i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
Yrkestiteln; Fysioterapeut likställs även som benämningen sjukgymnast.
Behovet av tjänsten uppstår vid vakanser, sjukdomar och arbetsanhopningar.
Beställaren avser att teckna avtal med max fem (5) leverantörer i respektive område om så många finns att anta. Leverantörerna kommer att avropas enligt rangordning.