749571-2024 - Resultat
Sverige – Byggnadsanläggning – Ombyggnadsentreprenad Smedjebackens kök, korttidsboende och förskola
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ombyggnadsentreprenad Smedjebackens kök, korttidsboende och förskola
Beskrivning: Upphandling av samverkansentreprenad omfattande byggnads-, anläggnings- och installationsarbeten för ombyggnad av kök, korttidsboende, förskola samt övriga verksamhetsanpassningar på fastigheten Smedjebacken i Knäred, Laholms kommun. Övrig information framkommer ur upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierare: LH 24/10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ombyggnad Smedjebacken - obligatorisk
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ombyggnad Smedjebacken - Informationsfrågor
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ombyggnad Smedjebacken - Anbud