749614-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Drift av Återvinningscentraler på fastlandet inklusive transporter till behandlingsanläggning och Färjetransporter i skärgården inklusive landtransporter till behandlingsanläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift av Återvinningscentraler på fastlandet inklusive transporter till behandlingsanläggning och Färjetransporter i skärgården inklusive landtransporter till behandlingsanläggning
BeskrivningBemanning av Återvinningscentraler på fastlandet inom Värmdö kommun
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelEntreprenadområde 1a Drift av ÅVC inklusive transporter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88707:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90514000 Återvinning av avfall
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelEntreprenadområde 1 b. Färjetransporter med tjänster enligt prisbilaga
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88707:Lot:2