2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation vårdbostad Harvestad
Beskrivning: Ny vårdbostad med ca 80 platser i Harvestad Linköpings kommun. BRA ca 7700 kvm. Projektet kommer genomföras som en så kallad samverkansentreprenad i två faser, fas 1 - projektering och kalkyl, fas 2 - projektering och produktion.
Intern identifierare: UPH-2018-0326
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211200 Byggnation av servicehus