See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ultraljudsutrustningar
Beskrivning: Denna upphandling avser 3 st. ultraljudsutrustningar för leverans till Verksamhetsområde anestesi- och intensivvård, Område specialiserad vård med placering på Intensivvårdsavdelning samt Anestesiavdelning. Upphandlingen omfattar även option på ytterligare 3 st. ultraljudsutrustningar till Hälso- och sjukvårdsförvaltningen, option serviceutbildning samt option på underhållsavtal.
Intern identifierare: MT 2024-0031 / 24RS1528
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000