749647-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sopbilar – 4 st insamlingsfordon till Luleå Miljöresurs AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel4 st insamlingsfordon till Luleå Miljöresurs AB
BeskrivningUpphandlingen omfattar Luleå Miljöresurs AB behov av nedan insamlingsfordon: 1 st lastväxlande insamlingsfordon 2 st tvåfack-baktömmande insamlingsfordon 1 st spol & sug insamlingsfordon
Intern identifierareKLF 2023/1301
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34144511 Sopbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34144520 Fordon för tömning av septiska tankar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titellastväxlande insamlingsfordon
Beskrivninglastväxlande insamlingsfordon
Intern identifierarelastväxlande insamlingsfordon
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titeltvåfack-baktömmande insamlingsfordon
Beskrivning2 st tvåfack-baktömmande insamlingsfordon
Intern identifieraretvåfack-baktömmande insamlingsfordon
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSpol & sug insamlingsfordon
BeskrivningSpol & sug insamlingsfordon
Intern identifierareSpol & sug insamlingsfordon