749705-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lastmaskiner – PR23-10 Lastmaskin
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPR23-10 Lastmaskin
BeskrivningSÖRAB bjuder in anbudsgivare att lämna anbud på lastmaskin, vikt 18-22 ton, i enlighet med vad som anges i upphandlingsdokumentet.
Intern identifierareUH2023-27
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 43261100 Lastmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningL120 eller motsvarande lastmaskin (maskinvikt 18-22 ton) inklusive relevant redskap och funktionalitet.
Intern identifierarePR23-10 Lastmaskin